Тамара Марзаганова: “Ти «не тикай», або Як етикет впливає на якість життя”

А ви знали, що в перекладі з французької слово «етикет» означає «напис», «етикетка»? У повсякденному житті етикетка має для нас вагому значимість: ми обираємо їжу, одяг, техніку, часто орієнтуючись на бренд, його репутацію. Те ж саме з етикетом — уже з перших слів привітання можна зробити висновки про якість вашого бренду. Дехто може сказати, що правила етикету — це десь там, для «вищого» суспільства. А от і ні. Про гарні манери та вміння ними користуватися ми поговорили з чарівною Тамарою Марзагановою.

Спеціаліст з етикету, стиліст, автор рубрик про етикет у глянцевих виданнях «Like» та «МІСТО», співзасновниця show room «Maisternia modu»

 

Завжди стильно й вишукано одягнена, з акуратною зачіскою і макіяжем, особливі акценти на деталях — сережках або капелюшку, рукавичках або туфлях. Якщо ця жінка зайшла до кімнати, ви одразу звернете на неї увагу. Ні, на ній не буде «крикливих» нарядів, найкращий її одяг — гарні манери.

Етикет — основа виховання

Спеціаліст з етикету Тамара Марзаганова називає своє виховання класичним. Велику увагу батьки приділяли скромності дівчини, її ввічливості, порядності й шляхетності. Не зважаючи на те, що Тамара здобула економічну освіту, багато часу майбутній стиліст приділяла творчості. «У три роки я почала відвідувати хореографічні класи, брала участь у різноманітних концертах. Згодом танці стали моїм основним захоплення в житті. Очолити танцювальний колектив мені не завадило ні навчання в університеті, ні робота економіста з фінансової діяльності. Класична й сучасна хореографії чудово розвивають пластику тіла, я почала приділяти цьому більше уваги». Власне, виховання дівчини і її любов до танців згодом надихнули на поглиблене вивчення теми етикету. Пластичність рухів у поєднанні з гарними манерами справляли неабияке враження.

Порушувати неможна дотримуватися

Чи справді треба постійно дотримуватися правил етикету? А якщо раптом допустилися помилки? Ось що думає про це модний стиліст Тамара Марзаганова. «Потрібно дуже добре знати правила, щоб грамотно і красиво їх порушувати. Звичайно, це така собі напівжартівлива фраза, та за певних обставин буває дуже доречною. Особисто я, не залежно від ситуації і місця, в якому знаходжуся, завжди керуюся двома основними правилами:

  1. Почуття власної гідності та повага до самої себе.
  2. Повага до людей, які мене оточують».

 

«Не бійтеся досконалості, вам її не досягти»

Сальвадор Далі

Не біда, якщо вас не виховали в дусі гарних манер. Цьому завжди можна навчитися. Спеціаліст з етикету радить відвідувати тренінги, майстер-класи, різноманітні заходи, на яких навчають правилам етикету. Почати знайомство з цією темою можна за допомогою місцевих глянців «Like» і «МІСТО», в яких Тамара веде власні рубрики з етикету. «Мені подобається таке спілкування з читачами. Дуже приємно, коли твої статті читають і чесно намагаються дотримуватись усіх порад. У такі миті я розумію, що роблю справді хорошу справу». Марзаганова вважає, а ми не можемо з цим не погодитися, що шляхетність починається з думок. Бути справжніми леді та джентльменами — це не лише про зовнішній вигляд, а й про грамотне мовлення, обізнаність, правильну поставу, вишукані манери і вчинки.

А ви знаєте?

Не кажіть, що не бачили, не чули, не читали. Публікуємо кілька простих правил етикету від Тамари Марзаганової:

  1. Ти чи ви? «Ти» — це дуже близьке коло людей, які умовно, не несуть загрози нашому життю, здоровʼю і безпеці. На «ви» звертаються при знайомстві до усіх, хто досягнув 12 років, до людей старшого віку, осіб, вищих за статусом, і до тих, з ким із певних причин хочуть тримати дистанцію. Перейти з «ви» на «ти» можуть запропонувати: старший за статусом молодшому, старший за віком молодшому і жінка чоловікові.
  2. Як покликати офіціанта до свого столика? По-перше, навіть якщо ви одного віку чи старші за офіціанта, до нього слід звертатися на «ви». По-друге, якщо ви розпочали трапезу, але вам потрібна допомога офіціанта, тоді треба перестати їсти, відставити прибори і спіймати поглядом того, хто обслуговує ваш столик. Звісно, так буває не завжди, та грамотний офіціант зрозуміє, що потрібно до вас підійти.
  3. Чи можна пропонувати гостям домашні тапочки? Запрошені на вечерю ретельно продумують свої наряди, підбирають до них відповідне взуття. А у вас новий паркет і чудовий дорогий килим? Щоб не виникло сумнівного поєднання «діаманти-домашні тапки», краще не запрошуйте гостей до свого дому зовсім. В іншому випадку обумовте відповідний стиль вечері, наприклад, casual. Варто пам’ятати, що ваш гість має право самостійно вирішувати — роззуватися у вашому домі чи ні. Винятки можливі, якщо в домі знаходиться немовля, хворі чи люди похилого віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *