Наталія Чуловська: «Я швидко починаю сумувати за роботою і кайфом, який вона мені приносить»

Про глянцеву журналістику існує багато міфів. Насправді, це дуже кропітка робота, яка займає багато часу й вимагає від журналіста постійно бути в тонусі, проте надзвичайно цікава й багатогранна. Про роботу fashion-редактора, стиль і татуювання ми поспілкувалися з Наталією Чуловською.

Наталія Чуловська, fashion-редактор, продюсер, редактор сайту «Cosmopolitan»

Образ fashion-редактора викликає асоціації з Мірандою Прістлі з «Диявол носить PRADA»: живе за годинником, строга, стильна, одягнена від кутюр. Який насправді образ fashion-редактора? Розкажи, як проходить твій звичайний робочий день?

— Образ Міранди Прістлі зі згаданого фільму дуже яскравий і популярний, тому він і запам’ятався багатьом, але все ж таки це героїня художнього фільму. В житті fashion-редактори − звичайні журналісти, такі ж як і редактори інших тематичних видань. У кожного окремого fashion-редактора є свій стиль. Я б не назвала це образом, просто кожна людина індивідуальна і це впливає на її сприйняття оточуючими. Анну Вінтур, головну редакторку американського Vogue, знають як сувору й малопривітну людину. Франка Соццані, покійна редакторка італійського Vogue, натомість була дуже привітною і милою. На моє переконання, все залежить від людини, а не посади, яку вона обіймає.

Мій робочий графік виглядає приблизно так: у будні з 10 до 19 я працюю в офісі на сайті журналу Cosmopolitan, ввечері після роботи ходжу на різні заходи або пишу тексти для інших видань чи читаю книжки, на які потім готую рецензії для свого книжкового Instagram. По п’ятницях і на вихідних намагаюся зустрічатися з друзями й проводити час із рідними.

Улюблена робота, звичайно, тішить. Але й тут без труднощів не буває. Що найважче у твоїй професії?

— Я дуже люблю свою роботу, тому в принципі до всіх труднощів ставлюся з розумінням, як до тимчасових або таких, які можна завжди виправити. Найважче, мабуть, ненормований робочий графік, тому що робота журналіста — цілодобова. Особливо в період Тижнів моди.

Як у щільному графіку знаходиш час на зустрічі з близькими й друзями, розвиток, подорожі? Коли востаннє була у відпустці?

— Удається якось. Треную свої навики з тайм-менеджменту. Не завжди так часто, як хотілося б, але все ж спілкування з друзями вистачає. Серед них багато журналістів, тому ми розуміємо один одного, коли зустріч треба перенести через роботу. Щодо відпусток, то великої, такої щоб на місяць, у мене не було ніколи. Був період відпочинку, коли я змінювала роботу, але загалом це якісь тижневі чи 10-денні перерви від роботи. Мені цього цілком вистачає. Я швидко починаю сумувати за роботою та кайфом, який вона мені приносить.

Ти пишеш і про моду, і про косметику. Новинки другої доводиться часто тестувати на собі. Як ти обираєш — пробувати чи не пробувати продукт на власній шкірі? Косметику якої української марки можеш порекомендувати?

— Дійсно, коли я працювала на сайті Maincream, писала і про косметику. Ця тема виявилася для мене дуже цікавою. Мені подобається стежити за розвитком б’юті-індустрії і тестувати новинки. В першу чергу, я дивлюся на бренд, а тоді на склад косметичного засобу. Тестую бренди, які мають гарну репутацію та роблять професійну продукцію. Я знаю українські марки, що виготовляють косметику, але не буду їх називати. Краще дам пораду: не бійтеся спілкуватися з виробником, запитуйте про склад їхніх товарів, читайте відгуки.

Коли ти зробила татуювання? Що воно означає?

— Перше і поки єдине тату набила на руці у січні цього року. Щоб його зробити, я їздила до Львова. Це квітка маку. У неї є багато значень. Для мене мак — один із символів України, естетично красива квітка і символ короткочасної молодості, так як він дуже швидко гине. А ще мак — квітка пам’яті. Для мене це пам’ять і вдячність усім людям, які загинули, захищаючи Україну. У вересні буду робити друге татуювання. Теж квітку, але поки залишу в секреті, яку саме.

Наталія Чуловська: “Перше і поки єдине тату набила на руці у січні цього року”

Чого ти ніколи не зробиш у житті?

— Ніколи не кажи ніколи. Не знаю, це дуже філософське питання. Наприклад, точно не планую нікого вбивати у своєму житті.

Улюблені книга і фільм

— Із книгою просто — «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері. Вона навчила мене любити і бачити інших навколо себе. З фільмами складніше — не можу прямо ось так пригадати один, що змінив моє життя. Просто пораджу вам подивитися один із кращих, наприклад, «Полювання» датського режисера Томаса Вінтерберга.

— Улюблені страва й напій

— Однозначно кава. З молоком, без молока, з цукром чи без нього, гіркувату чи з кислинкою — люблю всіляку каву. А страв є багато, люблю смачно поїсти.

— Що ти робиш, якщо не хочеш писати, а треба?

— Якщо дедлайн дозволяє, то відкладаю роботу і перемикаюся на щось інше. Шукаю натхнення в суміжних темах. Читаю книжку чи роздивляюся гарні фото. Намагаюся знайти щось привабливе й корисне у тій темі, на яку мені треба писати.

— У Франківську ти читала лекцію про нативну рекламу в ЗМІ. Але з цим містом, а вірніше, з областю, тебе повязує не тільки робота. Нашим читачам буде цікаво дізнатися про ці нитки звязку

— І з містом і з областю мене пов’язують родинні зв’язки. Мій тато родом з Франківської області і тут проживає багато моїх родичів. Він познайомився з мамою, коли вона вчилася у Прикарпатському національному університеті. Згодом батьки вінчалия у Катедрі. В дитинстві ми з сетрою часто гостювали у бабусі й тітки. Тому я дуже люблю приїздити сюди. Мені тут завжди добре, як удома.

Учасниці майстер-класу “Пиши→ Продавай” з Наталією Чуловською (м. Івано-Франківськ)

— Якби ти не стала журналістом, ким би ти була? Розкажи про свої захоплення

— Я вирішила стати журналістом у сьомому класі — і жодного разу не пошкодувала про цей вибір. До журналістики я мріяла бути тільки вихователем у дитячому садочку. Це, власне, було в дитячому садочку. Сьогодні мої захоплення — це писати, читати, спілкуватися з цікавими людьми і розказувати про них світові. В найближчих планах додати до цього списку ще подорожі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *